Ošetření zubních kazů

Co je zubní kaz?

Zubní kaz je infekční onemocnění tvrdých zubních tkání. Produkty metabolismu bakterií působí porušení jejich integrity.

Bolí zubní kaz?

Počínající kaz Vás nemusí vůbec bolet – takže se zjistí pouze při důkladném vyšetření při preventivní prohlídce. Kaz v pokročilejším stádiu už bolestivý může být.

Co děláme pro správné ošetření Vašeho zubního kazu?

Vaše zuby při preventivních prohlídkách pečlivě vyšetřujeme a provádíme v případě potřeby speciální rentgenové snímky, které jsou schopny odhalit skryté mezizubní kazy, kazy pod výplněmi, korunkami a podobně ( zkrátka kazy, které nejsou při pouhém i pečlivém visuálním vyšetření vidět).

V případě, že objevíme kaz, se bude ošetření odvíjet od stupně jeho rozvoje: Takzvaný počínající kaz budeme sledovat a podpoříme remineralizaci skloviny, aby se zub nemusel „vrtat“.

Pokud se bude jednat o kazivou lézi vyššího stupně rozvoje, přistoupíme k sanaci. Ošetření kazu provádíme v lokální anestezii, za použití moderních metod a materiálů. Odstraní se infikovaná část zubu, pomocí speciálních indikátorů se zkontroluje, zda byla veškerá infikovaná část zubu odstraněna. Po této kontrole se nahradí ztracené tvrdé zubní tkáně pomocí výplňového materiálu.